Χριστουγεννιάτικη Γιορτή 2016

Την έναρξη των Χριστουγεννιάτικων διακοπών σηματοδότησε η  σημερινή γιορτή. Η χορωδία και το μουσικό σύνολο του σχολείου υπό την καθοδήγηση των καθηγητών κ. Μιχαηλίδου Ρέας και κ. Λαδά Παναγιώτη, δημιούργησαν ένα αρκούντως γιορτινό κλίμα που συνεπήρε όσους παρακολούθησαν την εκδήλωση.

Οι μαθητές Ασπρογιάννης Γεώργιος, Γάκης Νικόλαος, Γρηγοροπούλου Βασιλική και Παπαρούπας Ιωάννης πλαισίωσαν  τη εκδήλωση με αναφορές στα κάλαντα και μαθήτριες του Γ2 υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας κ. Ρήγα Παρασκευής τραγούδησαν το Μικρό Τυμπανιστή  στα γαλλικά.

Ο πρόεδρος του 15μελούς, υποδυόμενος τον Άγιο Βασίλη μοίρασε τα καραμελένια του δώρα και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων συνόδευσε τις ευχές του με γλυκίσματα.

Χρόνια πολλά!!!