Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας 2017

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Τρίτη 31/1/2017, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας η καθιερωμένη κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας.

Η εκδήλωση ξεκίνησε με τις ευχές της Διεύθυνσης και των καθηγητών του σχολείου προς τους μαθητές, που απηύθυνε ο διευθυντής κ. Δήμος Πάλλας, ο οποίος αναφέρθηκε και στην προέλευση του εθίμου της πρωτοχρονιάτικης πίτας.

Ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Σεραφείμ Τούμπης, με το δικό του χαιρετισμό ευχήθηκε εκ μέρους του Συλλόγου χρόνια πολλά προς μαθητές και καθηγητές.

Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με την κοπή της πίτας για τους καθηγητές, το 15μελές συμβούλιο των μαθητών και για όλα τα τμήματα των τριών τάξεων ξεχωριστά, που έγινε στις αίθουσες διδασκαλίας. Τυχερός από πλευράς καθηγητών, αναδείχθηκε ο κ. Δημήτρης Κοτρογιάννης.

Οι πίτες και τα δώρα που συνόδευαν το κάθε φλουρί ήταν προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 4ου Γυμνασίου.