Βράβευση μαθητή του σχολείου μας σε διαγωνισμό κόμικ

Το 4ο  Γυμνάσιο Λάμιας  συμμετείχε στον  5ο  Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Σκίτσου, Γελοιογραφίας και Κόμικς με  τίτλο "ΣΚΙΤΣΟΦΡΕΝΕΙΑ @ PIERCE 2019" του Αμερικανικού Κολλεγίου Ελλάδας.

Ο διαγωνισμός απευθυνόταν  σε μαθητές/τριες της Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και η συμμετοχή του σχολείου μας αφορούσε το θέμα: "Πάντα να βλέπεις τη φωτεινή πλευρά της ζωής".

Συμμετείχαν οι μαθητές/τριες:  Ράμμος Γεώργιος, Τσιγαρίδα Ματίνα  και Φασούλας Γεώργιος  από τη Β τάξη και  Βούζνα Ραφαέλλα από τη Γ τάξη. Ήταν μια εξαιρετική εμπειρία για τους συμμετέχοντες. Δημιούργησαν πρωτότυπα έργα που διακρίνονταν για τη φαντασία και το σχέδιο.

Ο Ράμμος Γεώργιος τιμήθηκε με το 1ο ΒΡΑΒΕΙΟ στο κόμικ, γεγονός που αποδεικνύει το εξαιρετικό του ταλέντο,  δεδομένου ότι και την προηγούμενη χρονιά είχε πάρει έπαινο σε διαγωνισμό  για το ολοκαύτωμα των Καλαβρύτων.

Απολαύστε τα έργα των μαθητών μας.

Ράμμος Γεώργιος

Τσιγαρίδα Ματίνα