ATH2

Συμμετοχή του σχολείου μας σε εορταστικές εκδηλώσεις της ενορίας μας

Recent-Πρόσφατα Ανακοινώσεις Αξιολόγηση Αξιολόγηση 2023-24 Δραστηριότητες Εκδηλώσεις Κοινωνικές Νέα-Ανακοινώσεις Προγράμματα Συνεργασίες Το σχολείο μας

Το σχολείο μας συμμετείχε στον Πανηγυρικό εορτασμό της ενορίας του Αγίου Αθανασίου και του ερχομού της σεπτής εικόνας της Παναγίας Φανερωμένης εκ της νήσου Λευκάδος.

Την Τρίτη 16 Ιανουαρίου οι μαθητές/τριες της Α΄ Γυμνασίου εκκλησιάστηκαν στον ιερό ναό, προσκύνησαν την Πάνσεπτο εικόνα της Παναγίας και άκουσαν την ομιλία που επιμελήθηκε ειδικά για τους μαθητές/τριές  της Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ο ιεροκήρυκας της Ιεράς Μητρόπολης Φθιώτιδας, Αρχιμανδρίτης π. Ηρωδίων Ρίζος.

εικόνα 1

Την Πέμπτη 18 Ιανουαρίου συμμετείχε στην πανηγυρική ακολουθία για τον εορτασμό του Αγίου ως εκπρόσωπος του σχολείου μας, η σημαία με τους παραστάτες της.

ATH2