axm

Εκδήλωση από το ¨Χαμόγελο του παιδιού”

Recent-Πρόσφατα Άλλες Ανακοινώσεις Αξιολόγηση 2023-24 Δράσεις Δράσεις 2023-24 Δραστηριότητες Νέα-Ανακοινώσεις Όμιλος: Σχολική Διαμεσολάβηση Προγράμματα Συνεργασίες

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Παρασκευή 29 Μαρτίου στο Δημοτικό Θέατρο Λαμίας με την παρουσία και των μαθητών/τριών της Α΄ τάξης του σχολείου μας εκδήλωση από το «Χαμόγελο του Παιδιού». Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης οι μικροί μαθητές/τριες αφού παρακολούθησαν την ταινία μικρού μήκους «Οι Σκέψεις της Νεφέλης» που διηγείται  την ιστορία μιας έφηβης που βιώνει σχολικό εκφοβισμό. Τις σκέψεις και τα συναισθήματά της, που παίρνουν λόγο και υπόσταση ωθώντας την να μιλήσει για όλα αυτά που νιώθει.

Μετά την ταινία ακολούθησε διάλογος με ειδικούς ψυχολόγους από το “Χαμόγελο του παιδιού” την κα Έλλη Στάμου και την  κα Ιωάννα Γκίκα.