Επίσκεψη της Γ΄ Γυμνασίου στη Βουλή των Ελλήνων

Recent-Πρόσφατα Αξιολόγηση Αξιολόγηση 2023-24 Δραστηριότητες Εκδρομές Νέα-Ανακοινώσεις Προγράμματα Συνεργασίες Το σχολείο μας

Διδακτική εκδρομή στη Βουλή των Ελλήνων πραγματοποίησε σήμερα η Γ΄ τάξη του σχολείου μας με αρχηγό την κ. Μάστορα και μαζί με τους συνοδούς καθηγητές/τριες κ. Πιλάτο, κ. Καραβαγγέλη, κ Παναγιώτου και κ. Παπαλέξη.

Ευχάριστη έκπληξη η συνάντηση με τον βουλευτή του νομού μας κ. Σαρακιώτη Γιάννη

Κάθε χρόνο περίπου 60.000 μαθητές και μαθήτριες από όλη την Ελλάδα επισκέπτονται τη Βουλή των Ελλήνων. Ενημερώνονται για τη λειτουργία του Κοινοβουλίου, ξεναγούνται στην έκθεση της αίθουσας «Ελευθέριος Βενιζέλος» και επισκέπτονται την αίθουσα της Ολομέλειας της Βουλής. Αν η επίσκεψή τους συμπίπτει με τις ώρες λειτουργίας του Κοινοβουλίου, οι μαθητές  και οι μαθήτριες παρακολουθούν για λίγα λεπτά τη συνεδρίαση.