λετσ

Συμμετοχή στη δράση “Let’s do it”

Στην ταυτόχρονη εθελοντική δράση «Let΄s do it» συμμετείχε σήμερα το σχολείο μας με  ομάδα μαθητών/τριών. Τα παιδιά συνόδεψαν στη δράση η Διευθύντριά μας κ. Πολυμεροπούλου, ο κ. Κουμπούρας και η κ. Αθανασίου.  Κάθε χρόνο, υπάρχει μια μέρα που απ’ άκρη σ’ άκρη σε όλη την Ελλάδα, βγαίνουμε έξω, φροντίζουμε το περιβάλλον μας και δείχνουμε ότι με μια απλή θετική κίνηση μπορούμε, εμείς οι ίδιοι, να γίνουμε η αλλαγή που περιμένουμε. Το σχολείο μας συμμετείχε στον καθαρισμό από σκουπίδια της περιοχής που βλέπετε στο χάρτη στο Ισιαδάκι.