IMG 8bea5d422894aad586be0c951318ceef V

ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ

Recent-Πρόσφατα Δραστηριότητες Εκδρομές

Από την Κυριακή 21-04 έως την Τρίτη 23-04 το σχολείο μας πραγματοποίησε τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στο Ναύπλιο στα πλαίσια των προγραμμάτων «Αγωγή στη Συγχώρηση» και «Ελλάδα Τέχνας κατεργάζεται». Οι 30 μαθητές  που πήραν μέρος στην εκδρομή εκπαιδεύτηκαν στο Μουσείο Προσφυγικού Ελληνισμού στην Αθήνα και  την Εθνική Πινακοθήκη (Παράρτημα Αθηνών), το Αρχαιολογικό Μουσείο, το Παλαμήδι (φυλακή του Κολοκοτρώνη), τους Ιερούς Ναούς των Αγίων Γεωργίου και Σπυρίδωνα καθώς και την Αγία Μονή στο Ναύπλιο και τέλος το αρχαίο Θέατρο της Επιδαύρου. Οι μαθητές μας μαζί με την αρχηγό κ. Παπαλέξη Ε. και τους συνοδούς καθηγητές κ. Ράμμου Γ. , Μάστορα Μ. και Πιλάτο Β. περιηγήθηκαν στα στενά δρομάκια της Παλιάς Πόλης του Ναυπλίου και ενθουσιάστηκαν με τα αξιοθέατα του τόπου.

Ευχαριστούμε πολύ τα παιδιά για την υποδειγματική συμπεριφορά που επέδειξαν και τους ευχόμαστε καλή πρόοδο στην υπόλοιπη σχολική ζωή τους.